Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Biała Sobota w ZUS

Data dodania: 2018-11-15
„Biała Sobota” to dzień, w którym ZUS otwiera sale obsługi klientów wyłącznie dla lekarzy i asystentów medycznych. więcej »
 
 

Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż...

Data dodania: 2018-11-14
Zarząd Powiatu w Żninie ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości lokalowej stanowiącej własność Powiatu Żnińskiego więcej »
 
 

Zapobiegajmy pożarom

Data dodania: 2018-11-14
W dniu 13 listopada 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie podsumowano eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". Na konkurs w... więcej »
 
 

O młodym Adasiu Mickiewiczu

Data dodania: 2018-11-14
Jako autor książek Jakub Skworz zadebiutował w 2015 roku. Dzieci i młodzież zaczytują się w jego opowieściach od kilku więc lat (m.in. „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz&r... więcej »
 
 

Powiatowe Obchody Świeta Niepodległości

Data dodania: 2018-11-13
W dniu 11 listopada 2018 roku w Barcinie odbyły się Powiatowe Obchody Świeta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w Kościele pw. św. M. M. Kolbego w Barcinie. więcej »
 
 

Niepodległościowe gotowanie

Data dodania: 2018-11-13
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Komisji Edukacji Narodowej w Żninie zorganizowali akcję &bdqu... więcej »
 
 

Żninian drogi do niepodległości

Data dodania: 2018-11-13
Otwierając wystawę dyrektor biblioteki Jadwiga Jelinek powiedziała, że drogi do odzyskania przez Polskę niepodległości były różne - nie tylko zbrojnie walczono o tę wolno... więcej »
 
 

"Piąty wymiar" Krzysztofa Krzemienia

Data dodania: 2018-11-13
Krzysztof Krzemień urodził się 9 lutego 1959 r. w Grudziądzu, od 25 lat mieszka w Żninie.  Fotografią zajmuje się praktycznie od dzieciństwa, pierwsze jego kolaże były papiero... więcej »
 
 

Aktywne, świadome NGO!

Data dodania: 2018-11-09
Serdecznie zapraszamy członków zarządu organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu mogileńskiego i żnińskiego do udziału szkoleniu „ZARZĄDZANIE STRATEGIC... więcej »
 
 

Informacja o wynikach konsultacji Rocznego Programu...

Data dodania: 2018-11-08
W wyniku konsultacji projektu Rocznego Programu Współpracy Powiatu Żnińskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publi... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 138
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żniński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim z siedzibą w Żninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Barcin, Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn, Żnin, Gąsawa i Rogowo, zajmując powierzchnie 984,6 km². Powiat w całości leży w granicach regionu zwanego Pałukami.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (57), 76 pomników przyrody, 4 rezerwaty przyrody, 3 obszary chronionego krajobrazu oraz ciągi jezior rynnowych w dolinach rzeki Gąsawki, Wełny i Noteci (Ciąg Jezior Żnińskich, Ciąg Jezior Żędowskich oraz Ciąg Jezior Rogowskich).

  Wśród zabytków powiatu wymienia się: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji z ruinami XIV-wiecznego zamku Diabła Weneckiego, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie z XV-wieczną gotycką wieżą ratuszową, Pałac Lubostroń, kościół pw. św. Mikołaja w Gąsawie, neogotycki pałac w Kołdrąbiu, XIX wieczny eklektyczny pałac w Uścikowie oraz dworek z końca XVIII w. w Grochowiskach Szlacheckich.

  Powodzeniem cieszą się także: Żnińska Kolej Powiatowa (Żnina - Wenecja - Biskupin - Gąsawa), miasteczko westernowe Silverado City w Bożejewiczkach oraz Park Dinozaurów „Zaurolandia” w Rogowie. Powiat Żniński dysponuje licznymi ośrodkami wypoczynkowymi i gospodarstwami agroturystycznymi.

  Przez powiat żniński przebiega droga krajowa nr 5.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola