Belka
Niedziela, 23 Września 2018   imieniny: Tekla, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

O Festiwalu Podróżniczym w bibliotece słów kilka

Data dodania: 2018-09-18
Świat kultury – kultura świataFestiwal podróżniczy             W dniach 13-15 października 2018 r. zapraszamy na festiwal podró... więcej »
 
 

Zapraszamy na Spotkanie z Bajarką

Data dodania: 2018-09-14
W programie zajęć:1. Wykonanie pociągu wspomnień z wykorzystaniem pamiątek wakacyjnych (muszelki, widokówki, piórka, kwiatki itp.).2. Odgadywanie zagadek dźwiękowych przypominaj... więcej »
 
 

Warsztaty poetyckie z DKK

Data dodania: 2018-09-13
Podczas warsztatów omawiano twórczość Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta, gdyż Andrzej Franaszek zajmuje się przede wszystkim twórczością współczesnych po... więcej »
 
 

Komunikat Starosty Żnińskiego

Data dodania: 2018-09-11
Komunikat Starosty Żnińskiego w związku z zamknięciem drogi powiatowej nr 2335C Bożejewice - Gąsawa pomiędzy Bożejewicami a Gogółkowem. więcej »
 
 

Czytali "Przedwiośnie"

Data dodania: 2018-09-10
Lekturą Narodowego Czytania na 2018 r. było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego – ostatnia powieść wybitnego pisarza opublikowana w 1924 r., w której dokonał on bilansu pi... więcej »
 
 

Żnińska biblioteka w Małej książce...

Data dodania: 2018-09-06
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: ksi... więcej »
 
 

Na Antarktydzie z Klubem Podróżnika

Data dodania: 2018-09-05
A gościem wrześniowego spotkania był Zygmunt Kozłowski z Bydgoszczy. Opowiedział o swoim ostatnim rejsie na Antarktydę, który odbył się na przełomie stycznia i lutego 2018 r. Klu... więcej »
 
 

Dożynki Powiatowe i Gminne

Data dodania: 2018-09-03
Dnia 1 września 2018 roku w Barcinie odbyły się Dożynki Powiatowe, w połączeniu z Dożynkami Gminy Barcin. Uroczystości rozpoczął korowód dożynkowy i przekazaniem wie... więcej »
 
 

Czas w myślach zaklęty

Data dodania: 2018-08-29
Tomik obejmuje wiersze z lat 1999-2018. Wydany został przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Żninie pod patronatem Starosty Żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka. Sfinansowano go ze ś... więcej »
 
 

Stypendia Starosty Żnińskiego

Data dodania: 2018-08-23
Zgodnie z Uchwałą nr XI/108/2016 Rady Powiatu w Żninie z dnia 12.04.2016 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania stypendiów Starosty Żnińskiego więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 136
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żniński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim z siedzibą w Żninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Barcin, Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn, Żnin, Gąsawa i Rogowo, zajmując powierzchnie 984,6 km². Powiat w całości leży w granicach regionu zwanego Pałukami.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (57), 76 pomników przyrody, 4 rezerwaty przyrody, 3 obszary chronionego krajobrazu oraz ciągi jezior rynnowych w dolinach rzeki Gąsawki, Wełny i Noteci (Ciąg Jezior Żnińskich, Ciąg Jezior Żędowskich oraz Ciąg Jezior Rogowskich).

  Wśród zabytków powiatu wymienia się: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji z ruinami XIV-wiecznego zamku Diabła Weneckiego, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie z XV-wieczną gotycką wieżą ratuszową, Pałac Lubostroń, kościół pw. św. Mikołaja w Gąsawie, neogotycki pałac w Kołdrąbiu, XIX wieczny eklektyczny pałac w Uścikowie oraz dworek z końca XVIII w. w Grochowiskach Szlacheckich.

  Powodzeniem cieszą się także: Żnińska Kolej Powiatowa (Żnina - Wenecja - Biskupin - Gąsawa), miasteczko westernowe Silverado City w Bożejewiczkach oraz Park Dinozaurów „Zaurolandia” w Rogowie. Powiat Żniński dysponuje licznymi ośrodkami wypoczynkowymi i gospodarstwami agroturystycznymi.

  Przez powiat żniński przebiega droga krajowa nr 5.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola