Zapraszamy w wakacje do naszej biblioteki - Miejski serwis informacyjny: Żnin, Barcin, Gąsawa, Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn
Belka
Środa, 15 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy w wakacje do naszej biblioteki

Data publikacji: 2018-06-19, Data modyfikacji: 2018-06-23
A A AWydrukDrukuj  
 
MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻNINIE                                        zaprasza naWAKACJE W BIBLIOTECEpod hasłem„KSIĄŻKA, UŚMIECH I SŁOŃCE NA WAKACYJNE MIESIĄCE”lipiec i sierpień od 11.00 do 12.00PROGRAM ZAJĘĆ:  4.07.2018   Zabawa w skojarzenia czyli kalambury – pokazujemy i rysujemy.10.07.2018 „Wesoły autoportret z lusterkiem” – konkurs na  wykonanie najciekawszej karykatury.16.07.2018   „Wakacje z kodowaniem”  - z wykorzystaniem gry Scottie Go!

Pełna treść wiadomości na: 2910 at bibliotekaznin.pl
bibliotekaznin.pl, Źródło artykułu: bibliotekaznin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     
    Polecane

    DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

     
    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat żniński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim z siedzibą w Żninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Barcin, Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn, Żnin, Gąsawa i Rogowo, zajmując powierzchnie 984,6 km². Powiat w całości leży w granicach regionu zwanego Pałukami.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (57), 76 pomników przyrody, 4 rezerwaty przyrody, 3 obszary chronionego krajobrazu oraz ciągi jezior rynnowych w dolinach rzeki Gąsawki, Wełny i Noteci (Ciąg Jezior Żnińskich, Ciąg Jezior Żędowskich oraz Ciąg Jezior Rogowskich).

    Wśród zabytków powiatu wymienia się: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji z ruinami XIV-wiecznego zamku Diabła Weneckiego, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie z XV-wieczną gotycką wieżą ratuszową, Pałac Lubostroń, kościół pw. św. Mikołaja w Gąsawie, neogotycki pałac w Kołdrąbiu, XIX wieczny eklektyczny pałac w Uścikowie oraz dworek z końca XVIII w. w Grochowiskach Szlacheckich.

    Powodzeniem cieszą się także: Żnińska Kolej Powiatowa (Żnina - Wenecja - Biskupin - Gąsawa), miasteczko westernowe Silverado City w Bożejewiczkach oraz Park Dinozaurów „Zaurolandia” w Rogowie. Powiat Żniński dysponuje licznymi ośrodkami wypoczynkowymi i gospodarstwami agroturystycznymi.

    Przez powiat żniński przebiega droga krajowa nr 5.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola