Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spływ Żnin Biskupin Żnin 20.09.2018r.

 
Kajakiem na festyn archeologiczny W ciepły, słoneczny dzień 20 września br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie wraz z opiekunami brali udział w spływie kajakowym do Biskupina. Kawalkada liczyła 16 kajaków. Start nastąpił o 9.00 z kąpieliska przy WOPR w Żninie. Trasa spływu prowadziła ze Żnina przez Skarbienice, Wenecję do Biskupina. To jeden z najatrakcyjniejszych szlaków kajakarskich na Pałukach. W trakcie spływu grupa zatrzymała się na krótki odpoczynek w Ośrodku Agroturystycznym „Pod Żurawiem” w Skarbienicach. Uczestnicy spływu wykazali się sprawnością i zespołowym hartem ducha, ponieważ trasa nie była łatwa. Ze względu na niski poziom wody musieli przenosić kajaki na odcinku 250 m i przedzierać się przez trzciny. Swoim zachowaniem zbudowali wspaniałą, koleżeńską atmosferę i udowodnili, że potrafią ze sobą współpracować. Po ciężkiej przeprawie ok. godz. 12.00 grupa dotarła na półwysep Jeziora Biskupińskiego, gdzie brała udział w festynie archeologicznym. W drogę powrotna kajakarze wypłynęli o godzinie 14.00, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarli do Żnina po 16.00.

 


Darek Berdysz
 
Data pliku video: 2018-10-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żniński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim z siedzibą w Żninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Barcin, Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn, Żnin, Gąsawa i Rogowo, zajmując powierzchnie 984,6 km². Powiat w całości leży w granicach regionu zwanego Pałukami.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (57), 76 pomników przyrody, 4 rezerwaty przyrody, 3 obszary chronionego krajobrazu oraz ciągi jezior rynnowych w dolinach rzeki Gąsawki, Wełny i Noteci (Ciąg Jezior Żnińskich, Ciąg Jezior Żędowskich oraz Ciąg Jezior Rogowskich).

  Wśród zabytków powiatu wymienia się: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji z ruinami XIV-wiecznego zamku Diabła Weneckiego, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie z XV-wieczną gotycką wieżą ratuszową, Pałac Lubostroń, kościół pw. św. Mikołaja w Gąsawie, neogotycki pałac w Kołdrąbiu, XIX wieczny eklektyczny pałac w Uścikowie oraz dworek z końca XVIII w. w Grochowiskach Szlacheckich.

  Powodzeniem cieszą się także: Żnińska Kolej Powiatowa (Żnina - Wenecja - Biskupin - Gąsawa), miasteczko westernowe Silverado City w Bożejewiczkach oraz Park Dinozaurów „Zaurolandia” w Rogowie. Powiat Żniński dysponuje licznymi ośrodkami wypoczynkowymi i gospodarstwami agroturystycznymi.

  Przez powiat żniński przebiega droga krajowa nr 5.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola