Belka
Piątek, 19 Kwietnia 2019   imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poznawaj kujawsko-pomorskie z roweru - Kolejka Żnin

 
Siądź na rower i poznawaj historię regionu. Do ciekawych miejsc doprowadzą Cię liczne szlaki rowerowe łączące się z Wiślaną Trasą Rowerową. Zaplanuj wycieczkę rowerową. Wiślana Trasa Rowerowa to ogólnopolski projekt łączący osiem województw, którego celem jest utworzenie 1200-kilometrowego szlaku rowerowego wzdłuż rzeki Wisły. W województwie kujawsko-pomorskim trasa biegnie po obu brzegach Wisły. Długość prawobrzeżnej części szlaku wynosi 212 km, lewobrzeżnej - 238 km. Wejdź na stronę wtr.visitkujawsko-pomorskie.pl i pobierz przewodnik PDF. Łatwo wgrasz go do każdego telefonu i zabierzesz w trasę. W sklepach Google - play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.wtr, Windows i Apple znajdziesz aplikację na telefon komórkowy i urządzenia mobilne. Aplikacja zawiera mapę trasy w kujawsko-pomorskim oraz opisy najważniejszych atrakcji turystycznych i przyrodniczych, a także umożliwia nawigację po trasie i pobocznych szlakach rowerowych. Więcej szlaków znajdziesz na wirtualneszlaki.pl

 


Kujawsko Pomorskie
 
Data pliku video: 2014-04-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żniński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim z siedzibą w Żninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Barcin, Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn, Żnin, Gąsawa i Rogowo, zajmując powierzchnie 984,6 km². Powiat w całości leży w granicach regionu zwanego Pałukami.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (57), 76 pomników przyrody, 4 rezerwaty przyrody, 3 obszary chronionego krajobrazu oraz ciągi jezior rynnowych w dolinach rzeki Gąsawki, Wełny i Noteci (Ciąg Jezior Żnińskich, Ciąg Jezior Żędowskich oraz Ciąg Jezior Rogowskich).

  Wśród zabytków powiatu wymienia się: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji z ruinami XIV-wiecznego zamku Diabła Weneckiego, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie z XV-wieczną gotycką wieżą ratuszową, Pałac Lubostroń, kościół pw. św. Mikołaja w Gąsawie, neogotycki pałac w Kołdrąbiu, XIX wieczny eklektyczny pałac w Uścikowie oraz dworek z końca XVIII w. w Grochowiskach Szlacheckich.

  Powodzeniem cieszą się także: Żnińska Kolej Powiatowa (Żnina - Wenecja - Biskupin - Gąsawa), miasteczko westernowe Silverado City w Bożejewiczkach oraz Park Dinozaurów „Zaurolandia” w Rogowie. Powiat Żniński dysponuje licznymi ośrodkami wypoczynkowymi i gospodarstwami agroturystycznymi.

  Przez powiat żniński przebiega droga krajowa nr 5.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola